Koberce

Kvalita koberce je dána typem vlákna, jeho konstrukcí a zkušenosti dokazují, že výše cen jednoznačně ovlivňuje kvalitu koberce a proto vždy budeme doporučovat koupi sice dražších kusů koberců, nicméně co do dlouhé životnosti kvalitních vláken, půjde zpravidla vždy o velmi výhodný nákup.

Do hodně namáhaných prostor se vybírají spíše koberce vpichové nebo smyčkové, které označujeme jako zátěžové koberce. Extrémně odolné koberce nabízejí malý komfort a naopak vysoce komfortní nejsou vhodné pro velkou zátěž. Proto je nutné výběr koberce vždy dobře zvážit.

Většina výrobců pracuje s umělými vlákny, zejména polyamidem nebo polypropilenem. Vlna se na celoplošné koberce nepoužívá tak často, vysoká cena ji předurčuje spíše pro luxusní aplikace a objekty.

Charakter moderního koberce určuje spíše jeho struktura, časté jsou kombinace různé výšky vláken nebo vlasu a smyčky, velmi oblíbené jsou střapaté koberce a koberce s vysokým vlasem, které nabízí vysoký konfort a skvělý pocit při chůzi po něm.

Rádi Vám pomůžeme při výběru koberce i při jeho správné pokládce, která je také jedním z aspektů životnosti koberce. Kontaktujte nás, jsme tu pro vás!

Koberec, šedý se středním vlasovým vláknemModro šedý koberec se smyčkou do obývákuZátěžový koberec šedý s minimální smyčkou